loading

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Глечерно бела
 • Моќност: 55 Киловат / 75 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Тетово
 • Теписон: Trim Level 1, "Fresez", Marvel Black
 • Издувување CO2: 93 g/km
 • Општа потрошувачка: 4,1 Литри / 100 km

Опции

 • Челично тркало 6.0J x 15 со раткапна флеш
 • Централен заден сигурносен ремен, со 3 точки на прикачување
 • Отстранување на знакот на моторот
 • Електрични прозорци за возачот
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Сопирање и избегнување на судир примала брзина
 • Прозорец тип - апсорбирачки за сончева светлина
 • Комфорт предни седишта
 • Не константен систем за бришење со одмрзнувач
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Outside mirror, remote control, electric, heated, manual folding, black painted color, turn signal indicator w/ LED
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Асм. Задна суспензија
 • Преден и заден држач за чаши
 • Tires 185/65 R15 88H BW HW1 VAR1 ULRR
 • Индикатор на сензор за систем за поспаност на возачот - DDS
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Мерач на брзина во километри
 • Автоматско менување на светлата
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Систем за избегнување на судир од напред
 • Наслон за глава позади, централно
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • 4 звучника
 • Asm. front horizontal suspension
 • Кратка кровна антена
 • Асистент за тргање на угорница
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Халогени предни светла
 • Далечинско електрично заклучување на вратите
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Прозорец со рачно отворање, задна врата
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Antilock Brake System (ABS), Front Disc 14", Rear Drum 8"
 • Радио "RF 400 Color"
 • Борд компјутер
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Филтер против загадување на воздухот, внатрешен
 • 12V приклучок за струја, напред
 • Пакет Style
 • Вратичка за резервоар со заклучување, далечинско управување
 • Алат за итни ситуации
 • Блокирање на управувачки столб, механичко
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Далечинско електронско заклучување на врати
 • Безбедносен пакет
 • Систем за суспензија, држење
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Позиционо светло, долго
 • Speed limiter, automatical
 • Индикатор за сензор за задржување во лента
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Моно тонска сирена
 • Пакет за удобност Essentia
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Задни светла за магла
 • Детекција на пешаци, основно
 • Сводна светилка, напред со светло за читање и микрофон за хендзфри телефон
 • Климатизација
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Радио контрола кај управувачот
 • Горна црна лајсна B/S
 • Внатрешно огледало
 • Контрола за возење со умерена брзина
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
 • Штитник од сонце за ретровизори, кај возач и совозач
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Зголемен инфо екран (сегментиран)
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Спортски кожен управувач со 3 крака и 3 мат хром капаци
 • Wheel Spare, space saver, 15x3,5T, Steel Design 1
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Auto CEM

Магистрала Скопје – Тетово 1200 Тетово

+389 70 275 037, +389 70 205 509

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Edition, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Edition, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Elegance, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Elegance, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Оди на почеток