loading

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

Потрошувачка на гориво, l/100km: ниска 6,7, средна 5,7, висока 5,5, извонредно висока 7,1, Комбинирано возење 6,3
CO₂ eмисија, g/km: ниска 152, средна 128, висока 125, извонредно висока 161, Комбинирано возење 142
 • Боја: Orange Fizz
 • Моќност: 61 Киловат / 83 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Тетово
 • Теписон: Ниво на декор 4 „Florey“ (ткаенина/винил), црно Jet
 • Издувување CO2: 106 g/km
 • Општа потрошувачка: 4,6 Литри / 100 km

Опции

 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • 6 звучници
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Електрични прозорци за патникот
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Сензор за дожд
 • Клима уред со електронско управување
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Автоматско менување на светлото со детектор за тунел
 • Борд компјутер
 • Кратка кровна антена
 • Електрични прозорци за возачот
 • Кожен управувач со 3 крака со 3 мат хром капаци
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Пакет за внатрешно осветлување
 • Асистент за тргање на угорница
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Ограничување на појасот на предното седиште, варијанта 2
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Наслон за глава позади, централно
 • Појас на задното централно седиште со 3 точки
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Канали за греење, задни седишта (втора позиција)
 • Моно тонска сирена
 • Мерач на брзина во километри
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Асм. Задна суспензија
 • Асм. гуми и тркала
 • Електричен приклучок во централната предна конзола
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
 • Спортски инструменти со мат хромирани прстени
 • Отстранување на знакот на моторот
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Дневни светла, LED
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Asm. front horizontal suspension
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Амбиентално светло
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Заден спојлер
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Предна камера, со аларм за пречекоривање на лентата
 • Аудио команди на управувачот & Универзален „Hands-free" телефон со Bluetooth или Универзален
 • Лајсна B / S гор. стр., покрив светл. хром.
 • Камера за помош при паркирање
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, рачно преклопување
 • Црна грејна мрежа со хромирани жици
 • Предни светла LED
 • Внатрешно светло, кров, дупло читање, назад
 • ABS, предни и задни диск-сопирачки
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Дисплеј за возач со напредни функции (Графика во повеќе бои)
 • Радио 4.0 IntelliLink
 • Боја на горниот дел, двобојно, delete
 • Алу тркало 6.5J x 16, 4 двојни краци, варијанта на боја на површината #2: црна
 • USB приклучок, 2.1 A
 • Тркала од лесна легура, 6.5 J x 16, дизајн со 4 двојни краци, сребрено
 • Пакет за осветлување и видик
 • Огледало I/S за шминкање, штитник за сонце, возач и совозач со огледало и капаче и осветл.
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • Ultra Low Rolling Resistance Tires, 195/60 R16 89H
 • Резервна гума T125/85R16 - SL 99M BW SPR
 • 2 обоени браника, преден и заден со сребрени вметнати таблички
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Затемнети стакла, тип 2
 • Предно светло за магла
 • Наслон за рака, напред, за возачот
 • Два клуча
 • Челично резервно тркало за заштеда на простор 16 x 3.5
 • Пакет за задна камера
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Auto CEM

Магистрала Скопје – Тетово 1200 Тетово

+389 70 275 037, +389 70 205 509

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Innovation, F 1.2 XE, 61 kW / 83 к.с. Start/Stop
Потрошувачка на гориво: Комбинирано возење 6,3 l/100km
CO₂ eмисија: Комбинирано возење 142 g/km
 
Оди на почеток