loading

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Сина темна месечина
 • Моќност: 103 Киловат / 140 Коњска сила
 • Пренос: 6-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Тетово
 • Теписон: Trim Cloth ''Milano'' Jet black
 • Издувување CO2: 132 g/km
 • Општа потрошувачка: 5,7 Литри / 100 km

Опции

 • Driver Assistance Пакет 1
 • Индикатор за оддалеченост
 • Помош при возење, екран ECO
 • Активна хауба, заштита за пешаци
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Сопирање и избегнување на судир примала брзина
 • Внатрешен ретровизор осетлив на светлина
 • Комфорт предни седишта
 • Блокирање на управувачки столб, електрично
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Наслон за глава позади, централно
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Asm. front horizontal suspension
 • Издуви за вентилација на задната клупа
 • Лајсна B / S гор. стр., покрив светл. хром.
 • Халогени предни светла
 • Сензор за влажност
 • LED дневни светла
 • Црни инструменти со мат хромирани прстени
 • Волан за управување обложен со кожа
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Алат за итни ситуации
 • Антена на задниот прозор, радио
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Индикатор за сензор за задржување во лента
 • Електронски предни прозорци
 • Високо/ниско усмерување на светлосниот сноп, вклучува автоматски предни светла и брисачи на ветробранското стакло
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Радио контрола кај управувачот
 • Клима пакет- Premium
 • Автоматско менување на светлото со детектор за тунел
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Систем на звучници 7, првокласен
 • LED предни светла
 • Затемнети стакла, тип 2
 • Асм. Задна суспензија
 • Мерач на брзина во километри
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Navi 4.0 IntelliLink
 • Систем за избегнување на судир од напред
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Предно светло за магла
 • Опрема на шасија, задна оска, со четири алки
 • Стартување на моторот без клуч Keyless
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Електричен систем за сопирање со преден и заден диск, АВЅ, 16 инчи
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Информации за состојбата на возилото
 • Штитници од сонце со огледала за шминкање осветлени со LED-сијаличка, возач и совозач
 • Сензор за дожд
 • Tires 225/55R17 SL 97W BW HW1
 • Предни светла за сообраќај од десна страна
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Тркала од лесна легура, 7.5 J x 17, дизајн со 5 двојни краци, сребрено
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Детекција на пешаци, основно
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Пакет за изглед
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Пакет Edition
 • Радио 4.0 IntelliLink
 • Enjoy Premium Appearance Пакет
 • Wheel Spare, space saver 16 X 4,0 BT Steel, Design 2
 • Контрола на заклучување, далечински влез, пасивен влез (PEPS)
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Auto CEM

Магистрала Скопје – Тетово 1200 Тетово

+389 70 275 037, +389 70 205 509

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи
Оди на почеток